Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Optifibre
nedir?

optifibre


OptiFibre®, %100 suda çözünebilir lif içeren takviye edici gıdadır. 12

OptiFibre®’ın içeriğindeki lif, guar fasulyesi tohumlarından elde edilen guar gum’ın kontrollü bir enzimatik işlemi (kısmen hidrolize) ile üretilir.

  • %100 bitkisel kökenlidir
  • %100 suda çözünebilir.
  • Tadı nötrdür.
  • Nötr tadı sayesinde çok yönlü kullanıma uygundur; sıcak/soğuk sıvılar ve katı gıdalarla, bu ürünlerin tadlarını ve kıvamlarını değiştirmeksizin karıştırılabilir.

OptiFibre®, içeriğindeki %100 bitkisel kökenli lif ile günlük beslenme programınızda eksik kalan lif ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.13

12. E.Niv et al. Randomized clinical study: partially hydrolized guar gum (PHGG) versus placebo in the treatment of patients with irritablo bowel syndrome, Nutrition & Metabolism (2016) 13:10 DOI 10.1186/s12986-016-0070-5
13. Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, Duygusal Beyin, Bağırsak, 26. Baskı, Destek Yayınları, ISBN 978-605-311-139-9, Nisan 2018.
Optifibre
kimler için uygundur?
  • 4 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur.
Optifibre
nasıl kullanılır?

OptiFibre® soğuk / sıcak sıvılara veya katı gıdalara karıştırılabilir.

a) Sıvılar: 100 ml için 1 ölçü kaşığı (5g) kullanılması önerilir. Örneğin, içecekler, çorbalar, soslar, portakal suyu, kakaolu süt, vb. ile karıştırılabilir.
b) Katı gıdalar: 100 g başına 1 ölçü kaşığı (5g) kullanılması önerilir. Örneğin; yoğurt, patates püresi, elma püresi, vb. ile karıştırılabilir.

Sadece karıştırın ve toz tamamen çözün.

UYARI: İdeal çözünürlük için gazlı içecekler veya soda ile karıştırılmamalıdır.


ürün

Kullanım Önerisi:

Gerektiği takdirde alınan miktarı kademeli olarak artırarak maksimum günlük doza (12,5g) ulaşabilirsiniz.

OptiFibre® 4 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur. 4 - 10 yaş arası çocuklarda günde 5g kullanılması tavsiye edilir.


ÖNEMLİ UYARI: Tavsiye edilen günlük maksimum kullanım miktarını aşmayın. Yetişkinlerde günlük en fazla 2,5 ölçü kaşığı (12,5g) alınabilir. Tek başına besin kaynağı yerine geçmez. Hamilelik, emzirme dönemi veya ilaç kullanımı gibi durumlarda doktorunuza danışın.logo
içindekiler
tablo

Olası yan etkiler veya advers reaksiyonlar ile ilgili olarak doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Diğer sorularınız için web sitemizde yer alan “İletişim” bölümünden bize ulaşabilirsiniz.