Nestlé Health Science Hakkında

Nestlé Health Science Hakkında

Nestlé Health Science Hakkında

BESLENME TEDAVİLERİ – SAĞLIK YÖNETİMİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ

2011 yılında kurulan Nestlé Health Science, tüketiciler, hastalar, doktorlar ve diğer sağlık personelleri için sağlık yönetiminin seyrini değiştirmek amacıyla beslenmenin tedavi edici rolünü bugün ve yarınlar için geliştirmekte ve odağına almaktadır.


Bilime ve inovasyona verdiğimiz büyük önemle, tamamen güvenilir, sonuçları klinik olarak kanıtlanmış ve hayat kalitesini arttıran beslenme tedavileri ile gıda ve ilaç sektörlerinin arasında faaliyet gösteren yeni bir sektörün öncülüğünü yapıyoruz.

Merkezi İsviçre’nin Epalinges şehrinde olan, 3000 kişinin çalıştığı global bir şirketiz. Şirketimiz, Nestlé’nin geçmişteki Healthcare Nutrition iş biriminin temelleri üzerine kurulmuştur. Yakın zamanlarda faaliyete geçmiş olmamıza rağmen halihazırda sağlam temeller üzerinde duran şirketimizde her yıl eczanelerde ve marketlerde satılan (Tüketici Sağlığı) ya da doktorların reçetelediği (Medikal Beslenme), çocuklardaki pediatrik alerjilerden yaşlılardaki yetersiz beslenme sorunlarına kadar farklı sağlık problemlerini hedefine alan yaklaşık 1 milyar adet bilimsel bazlı besinsel çözüm üretiyoruz. Bu alanlardaki gelişmelere son hızda devam ederken aynı zamanda bizim Yenilikçi Beslenme Tedavisi olarak adlandırdığımız alanda da keşifler ve yenilikler yaparak çeşitli hastalıkların tedavilerindeki boşlukları dolduran ve medikal beslenmedeki destek rolünden çok direkt tedaviye yönelik yeni ürünler geliştiriyoruz.


Bilimsel gelişmeler ile klinik alandaki ilerlemeleri harmanlayarak, hastaların, sağlık personellerinin ve diğer tüketicilerin karşılanmamış ihtiyaçlarına etkili çözümler üretmek için beslenmenin sağlığımızda oynadığı rolü bir ileri düzeye taşıyoruz. Girdiğimiz bu uzun yolda dışa dönüklüğün çok önemli olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden sektördeki yetenek ve kabiliyetlerimizi arttıracak yeni yatırımlar, iştirakler ve ortaklıklar yaptık. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için "Kilit Yatırımlar” bölümünü inceleyebilirsiniz.


Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün geçmişte yapmış olduğu önemli araştırmalar ile bizim bilimsel çalışmalarımızın birleşimi ve Nestlé’nin gıda teknolojilerindeki tecrübesi ile hedeflerimizi gerçekleştirmek için gereken her şeye sahibiz.


VİZYONUMUZVizyonumuz; hastaların, doktorların, hemşirelerin, kısaca hitap ettiğimiz bütün insanların ihtiyaçlarına verdiğimiz büyük önemi yansıtmaktadır.


Nestlé Health Science, sağlığa yönelik bakış açısını değiştiren beslenme tedavileri sunar.