BESLENME TEDAVİLERİ

BESLENME TEDAVİLERİNDE YENİ UFUKLAR

Tüketici Sağlığı ve Medikal Beslenme gibi tanınmış olduğumuz alanlarda, sağlık yönetiminin olmazsa olmaz bir parçası olduğu klinik olarak kanıtlanmış ve önem arz eden beslenme şeklini düzeltmeye yardımcı geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.

Son yıllardaki teknolojik gelişmelerin de etkisiyle tedaviye doğrudan etkisi olduğu klinik olarak kanıtlanmış, beslenmenin gücüne dayalı yeni imkanlar artık mümkün gözükmektedir. Ek bir iş alanında daha faaliyet gösterme kararımızın altında yatan sebep de işte budur. Yenilikçi Beslenme Tedavileri.

BESLENME TEDAVİLERİ
Tüketici Sağlığı, Medikal Beslenme ve Yenilikçi Beslenme Tedavisi alanlarının hepsinde “beslenmenin tedaviye dönüştüğü bir şirket” olma yolunda emin adımlarla yürümekteyiz.
Tüketici Sağlığı’nda, hastaların kendi kendilerine ya da doktorların yönlendirmesiyle alabilecekleri beslenme tedavileri sunuyoruz. Eczane ve marketlerde satılan bu ürünlere reçetesiz ulaşmak mümkündür. Günümüzde tüketicilerin kendi beslenme ve yaşlanmalarıyla ilgili gittikçe bilinçlenmesi, bu alanı da hızla büyütmektedir. Nestlé Health Science bununla ilgili olarak, sağlıklı yaşlanma, sağlıklı büyüme, bağırsak sağlığı ve obeziteye yönelik çözümler üzerine odaklanmaktadır.

Medikal Beslenme portföyümüz rahatsızlıklar, hastalık durumları veya farklı yaşam aşamalarındaki özel zorluklarla ilgili özel beslenme ihtiyaçları olan hastalar için sağlık profesyonelleri tarafından önerilen ürün ve hizmetleri içermektedir. Medikal beslenme ürünlerimiz doktorlar tarafından reçete edilen, sigorta ve devlet tarafından geri ödenen ürünlerdir. Bu portföy Doğumsal Metabolik Hastalıklar, Pediyatrik Bakım ve Alerji, Akut Bakım, Medikal Malzemeler ve Onkoloji Bakımı gibi spesifik alanlara odaklanmaktadır. Ürünlerimiz sağlık profesyonelleri tarafından önerilmekte olup hastane, bakım evleri ve evde bakımda kullanılabilmektedir.

Yenilikçi Beslenme Tedavileri kategorisinde öncelikli olarak beyin sağlığı ve gastrointestinal sağlık kategorilerinde faaliyet gösteren şirketlere yatırım yaparak, klinik açıdan etkisi kanıtlanmış yeni beslenme tedavileri geliştirmeye çalışıyoruz. Örneğin beyin sağlığı kategorisinde, beyinin etkin bir şekilde çalışması için gereken glikozu işleyebilmesine yardımcı olacak bir ürünün klinik testlerine destek vermekteyiz.

Gastrointestinal sağlık kategorisinde ise girişimlerimizden bir tanesi mikrobiyom tedavisinin geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Bunlar, bağırsaklardaki mikrobiyom ortamını sağlıklı seviyelere getirmek suretiyle pek çok türde hastalığın temelindeki sorunları çözme potansiyeline sahip tedavilerdir.

Nestlé Health Science, yeni, inovatif ve farklı bir şirkettir; hastalar, sağlık sektöründeki iş ortaklarımız ve tüm insanlar için sağlığın akışını değiştirecek ileri beslenme tedavilerine odaklanan bir sağlık bilimi şirketi olarak faaliyet göstermekteyiz. Bu alan, etkileyici ve çarpıcı fırsatlar sunmaktadır.

KRİTİK HASTA BAKIMI / CERRAHİ

KRİTİK HASTA BAKIMI / CERRAHİ

DISFAJI

DISFAJI

KRONİK TIBBİ DURUMLAR

KRONİK TIBBİ DURUMLAR

OBEZITE

OBEZITE